  • CUTLER HAMMER V48M28T30 U 30KVA 480Pri 208/120Sec USED
    Cutler Hammer
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    V48M28T30 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    260.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: CUTLER HAMMER
    Catalog No.: V48M28T30
    Product Name: CUTLER HAMMER V48M28T30 U 30KVA 480Pri 208/120Sec USED
    KVA 30
    Primary Voltage 480
    Secondary Voltage 208/120
    Phase 3
    Height 30"
    Width 20.5"
    Depth 14.5"
    ×
    Cutler Hammer
    ×
    Recommended
      Quick view Details
      Siemens
      sku: 3F3Y030K13 U
      SIEMENS 3F3Y030K13 U 30KVA 480Pri 208/120Sec USED
      Add to Cart
      Quick view Details
      Square D
      sku: 30T3HB U
      SQUARE D 30T3HB U 30KVA 480Pri. 208/120Sec. USED
      Add to Cart
      Fpe
      sku: T48LH2Y-30 U
      FPE T48LH2Y-30 U 30KVA 480Pri 208/120Sec USED
      sku: C340AG U
      CUTLER HAMMER C340AG U .065KVA 240/480Pri 120Sec USED
      sku: C340CG U
      CUTLER HAMMER C340CG U .105KVA 240/480Pri 120Sec USED
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway