  • GE THHQB32100 U 100A 240V 3P USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    THHQB32100 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.75 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THHQB32100
    Product Name: GE THHQB32100 U 100A 240V 3P USED
    Amps 100
    Volts 240
    Poles 3
    AIC Rating 22
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC, INTERNAL COMMON TRIP TYPE
    • 3 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AQ SERIES PANELBOARD USED ON
    • 6 TO 1/0 AWG (COPPER)/4 TO 1/0 AWG (ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 1 INCH BOLT ON MOUNTING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway