  • GE THQB21WY20 N 20A 120V 2P NEW
    SKU:
    THQB21WY20 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    1.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THQB21WY20
    Product Name: GE THQB21WY20 N 20A 120V 2P NEW
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 2
    AIC Rating 10
    ** Switch Neutral
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 2 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AL/AQ/ALC/AQC/SPECTRA SERIES PANELBOARD, RESIDENTIAL MODULAR METERING USED ON
    • 14 TO 8 AWG (COPPER), 12 TO 8 AWG (ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL APPROVAL
    • 120 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge