  • COMPONENTS TKMA836Y800 U 800A 600V 3P USED
    Components
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TKMA836Y800 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    39.24 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: COMPONENTS
    Catalog No.: TKMA836Y800
    Product Name: COMPONENTS TKMA836Y800 U 800A 600V 3P USED
    Amps 800
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE SWITCH TYPE
    • 8 1/4 INCH W X 5 1/2 INCH D X 15 1/2 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • 240/480/600 VAC, 250 VDC VOLTAGE RATING
    • 800 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Components