  • FERRAZ SHAWMUT A60X200-4 200A 600V Class 4 NEWS
    Ferraz Shawmut
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    A60X200-4 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    1.55 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: FERRAZ SHAWMUT
    Catalog No.: A60X200-4
    Product Name: FERRAZ SHAWMUT A60X200-4 200A 600V Class 4 NEWS
    Amps 200
    Volts 600
    AIC Rating NA
    Class 4
    Extended Description:
    • ROUND, SEMICONDUCTOR
    • FAST ACTING CHARACTERISTICS
    • 600 VAC
    • 200 AMPERE
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE
    • BLADE TERMINAL
    • DIAMETER 1.22 INCH
    • LENGTH 4.41 INCH
    • APPROVAL UL
    • AMP-TRAP[R] BRAND
    • A60X MODEL
    ×
    Ferraz Shawmut
    ×
    Recommended
    • FERRAZ SHAWMUT A60X200-4 200A 600V Class 4 USEDS FERRAZ SHAWMUT A60X200-4 200A 600V Class 4 USEDS
      Quick view Details
      sku: A60X200-4 U
      FERRAZ SHAWMUT A60X200-4 200A 600V Class 4 USEDS
      Add to Cart
    • FERRAZ SHAWMUT A60X250-4 250A 600V Class 4 NEW FERRAZ SHAWMUT A60X250-4 250A 600V Class 4 NEW
      Quick view Details
      sku: A60X250-4 N
      FERRAZ SHAWMUT A60X250-4 250A 600V Class 4 NEW
      Add to Cart
    • MERSEN FERRAZ SHAWMUT A70P200-4 200A 700V Class NA NEW MERSEN FERRAZ SHAWMUT A70P200-4 200A 700V Class NA NEW
      Mersen Ferraz Shawmut
      sku: A70P200-4 N
      MERSEN FERRAZ SHAWMUT A70P200-4 200A 700V Class NA NEW
    • FERRAZ SHAWMUT ATMR3/4 4A 600V Class CC NEW FERRAZ SHAWMUT ATMR3/4 4A 600V Class CC NEW
      sku: ATMR3/4 N
      FERRAZ SHAWMUT ATMR3/4 4A 600V Class CC NEW
    • FERRAZ SHAWMUT ATQR1/4 4A 600V Class CC NEW FERRAZ SHAWMUT ATQR1/4 4A 600V Class CC NEW
      sku: ATQR1/4 N
      FERRAZ SHAWMUT ATQR1/4 4A 600V Class CC NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway