  • FERRAZ SHAWMUT TRS70RID 70A 600V Class R NEW SURPLUS
    Ferraz Shawmut
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TRS70RID NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: FERRAZ SHAWMUT
    Catalog No.: TRS70RID
    Product Name: FERRAZ SHAWMUT TRS70RID 70A 600V Class R NEW SURPLUS
    Amps 70
    Volts 600
    Class R
    Extended Description:
    • 70A 600V TD FUSE
    ×
    Ferraz Shawmut
    ×
    Recommended
    • FERRAZ SHAWMUT ATM1 1A 600V Class R NEW SURPLUS FERRAZ SHAWMUT ATM1 1A 600V Class R NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: ATM1 NS
      FERRAZ SHAWMUT ATM1 1A 600V Class R NEW SURPLUS
      Add to Cart
    • FERRAZ SHAWMUT TRS125RID 125A 600V Class R NEW SURPLUS FERRAZ SHAWMUT TRS125RID 125A 600V Class R NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: TRS125RID NS
      FERRAZ SHAWMUT TRS125RID 125A 600V Class R NEW SURPLUS
      Add to Cart
    • FERRAZ SHAWMUT ATMR3 3A 600V Class CC NEW SURPLUS FERRAZ SHAWMUT ATMR3 3A 600V Class CC NEW SURPLUS
      sku: ATMR3 NS
      FERRAZ SHAWMUT ATMR3 3A 600V Class CC NEW SURPLUS
    • FERRAZ SHAWMUT A4J175 175A 600V Class J NEW SURPLUS FERRAZ SHAWMUT A4J175 175A 600V Class J NEW SURPLUS
      sku: A4J175 NS
      FERRAZ SHAWMUT A4J175 175A 600V Class J NEW SURPLUS
    • FERRAZ SHAWMUT TRS400RID 400A 600V Class R NEW FERRAZ SHAWMUT TRS400RID 400A 600V Class R NEW
      sku: TRS400RID N
      FERRAZ SHAWMUT TRS400RID 400A 600V Class R NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway