  • GE FBN26TE015RV U 15A 600V 2P 65K USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    FBN26TE015RV U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBN26TE015RV
    Product Name: GE FBN26TE015RV U 15A 600V 2P 65K USED
    Amps 15
    Volts 600
    Poles 2
    AIC 65
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 2.74 INCH W X 3.28 INCH D X 6.45 INCH H SIZE
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge