  • GE FBN26TE025RV N 25A 600V 2P 35K NEW
    SKU:
    FBN26TE025RV N
    UPC:
    Condition:
    New
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBN26TE025RV
    Product Name: GE FBN26TE025RV N 25A 600V 2P 35K NEW
    Amps 25
    Volts 600
    Poles 2
    AIC Rating 35
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge