  • GE FBN26TE040RV N 40A 600V 2P 65K NEW
    SKU:
    FBN26TE040RV N
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBN26TE040RV
    Product Name: GE FBN26TE040RV N 40A 600V 2P 65K NEW
    Amps 40
    Volts 600
    Poles 2
    AIC 65
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge