  • GE FBN26TE070RV N 70A 600V 2P 65K NEW
    SKU:
    FBN26TE070RV N
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBN26TE070RV
    Product Name: GE FBN26TE070RV N 70A 600V 2P 65K NEW
    Amps 70
    Volts 600
    Poles 2
    AIC Rating 65
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE FBN26TE070RV U 70A 600V 2P 65K USED GE FBN26TE070RV U 70A 600V 2P 65K USED
      Quick view Details
      sku: FBN26TE070RV U
      GE FBN26TE070RV U 70A 600V 2P 65K USED