  • GE FBN36TE020RV N 20A 480V 3P 65K NEW
    SKU:
    FBN36TE020RV N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBN36TE020RV
    Product Name: GE FBN36TE020RV N 20A 480V 3P 65K NEW
    Amps 20
    Volts 480
    Poles 3
    AIC Rating 65
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.11 INCH W X 3.28 INCH D X 6.45 INCH H SIZE
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway