  • GE FBV16TE020RV N 20A 277V 1P 35K NEW
    SKU:
    FBV16TE020RV N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    1.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBV16TE020RV
    Product Name: GE FBV16TE020RV N 20A 277V 1P 35K NEW
    Amps 20
    Volts 277
    Poles 1
    AIC Rating 35
    • 347 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/277/347 VAC VOLTAGE RATING
    • 35 KILOAMPERE AT 240/277 VAC, 22 KILOAMPERE AT 347 VAC INTERRUPTING RATING
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE FBV16TE020RV U 20A 277V 1P 35K USED GE FBV16TE020RV U 20A 277V 1P 35K USED
      Quick view Details
      sku: FBV16TE020RV U
      GE FBV16TE020RV U 20A 277V 1P 35K USED