  • GE FBV16TE045RV N 45A 277V 1P 35K NEW
    SKU:
    FBV16TE045RV N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    1.45 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBV16TE045RV
    Product Name: GE FBV16TE045RV N 45A 277V 1P 35K NEW
    Amps 45
    Volts 277
    Poles 1
    AIC Rating 35
    • 347 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/277/347 VAC VOLTAGE RATING
    • 35 KILOAMPERE AT 240/277 VAC, 22 KILOAMPERE AT 347 VAC INTERRUPTING RATING
    ×
    Ge