  • GE FBV36TE070RV 70A 600V 3P 65/35/22K USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    FBV36TE070RV U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.30 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: FBV36TE070RV
    Product Name: GE FBV36TE070RV 70A 600V 3P 65/35/22K USED
    Model FBV
    Poles 3
    Amps 70
    Volts 600
    AIC Rating 65/35/22
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4.11 INCH W X 3.28 INCH D X 6.45 INCH H SIZE
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL (CANADA AND US) APPROVAL
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway