  • GE SEDA36AT0030 N 30A 600V 3P NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SEDA36AT0030 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    5.80 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: SEDA36AT0030
    Product Name: GE SEDA36AT0030 N 30A 600V 3P NEW
    Amps 30
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • ELECTRONIC SOLID STATE TRIP, MOLDED CASE TYPE
    • 4.12 INCH W X 3.38 INCH D X 6.31 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL 489, CSA C22.2 APPROVAL
    • 240/480/600 VAC (UL/CSA)
    • 220 TO 240/380 TO 415/500 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway