  • GE SELA36AT1110C U 110A 600V 3P USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SELA36AT1110C U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: SELA36AT1110C
    Product Name: GE SELA36AT1110C U 110A 600V 3P USED
    Amps 110
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, ELECTRONIC SOLID STATE TRIP, CURRENT LIMITING TYPE
    • 4.12 INCH W X 3.38 INCH D X 6.31 INCH H SIZE
    • 690 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL 489, CSA C22.2 APPROVAL
    • 240/480/600 VAC (UL/CSA)
    • 220 TO 240/380 TO 415/500/690 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Ge