  • GE SFHA36AT0250 N 250A 480V 3P NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SFHA36AT0250 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    10.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: SFHA36AT0250
    Product Name: GE SFHA36AT0250 N 250A 480V 3P NEW
    Amps 250
    Volts 480
    Poles 3
    AIC Rating 35K
    Extended Description:
    • ELECTRONIC SOLID STATE TRIP, MOLDED CASE TYPE
    • 4.12 INCH W X 3.81 INCH D X 10.12 INCH H SIZE
    • 500 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL 489, CSA C22.2 APPROVAL
    • 240/480/600 VAC (UL/CSA)
    • 220 TO 240/380 TO 415/500 VAC (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway