  • GE SKLB36BA0800 U 800A 600V 3P USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SKLB36BA0800 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    50.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: SKLB36BA0800
    Product Name: GE SKLB36BA0800 U 800A 600V 3P USED
    Amps 800
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 65
    Extended Description:
    • ELECTRONIC SOLID STATE, MOLDED CASE
    • K FRAME
    • 240/480/600 VAC (UL/CSA), 220 TO 240/380 TO 415/500/690 VAC (IEC)
    • 800 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 65 KILOAMPERE AT 480 VAC, 42 KILOAMPERE AT 600 VAC (UL/CSA)
    ×
    Ge