  • GE SRPG400A175 175A 600V 2/3P NEW RATING PLUG
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SRPG400A175 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    0.13 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: SRPG400A175
    Product Name: GE SRPG400A175 175A 600V 2/3P NEW RATING PLUG
    Model SRPG400A175
    Poles 2/3
    Amps 175
    Volts 600
    Extended Description:
    • ADJUSTABLE INSTANTANEOUS TRIP, ELECTRONIC TRIP TYPE
    • 400 AMPERE MAX. BREAKER CURRENT RATING
    • UL APPROVAL
    • G FRAME TYPE
    • 530 TO 1785 AMPERE ADJUSTABLE INSTANTANEOUS TRIP RANGE
    • 175 AMPERE PLUG CURRENT RATING
    • SPECTRA[T] BRAND
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway