  • GE TEC36100 N 100A 600V 3P NEW
    GE TEC36100 N 100A 600V 3P NEW
    Ge
    MSRP:
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TEC36100 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TEC36100
    Product Name: GE TEC36100 N 100A 600V 3P NEW
    Amps 100
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MAGNETIC TYPE
    • 4 1/8 INCH W X 3 3/8 INCH D X 6 5/16 INCH H SIZE
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL APPROVAL
    • 120/240/277/480 VAC VOLTAGE RATING
    • 100 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    • LINE LUG, LOAD LUG TERMINAL TYPE
    • E FRAME TYPE
    ×
    GE TEC36100 N 100A 600V 3P NEW
    Ge
    GE TEC36100 N 100A 600V 3P NEW
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway