  • GE TED134YT100 N 100A 480V 3P NEW
    SKU:
    TED134YT100 N
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TED134YT100
    Product Name: GE TED134YT100 N 100A 480V 3P NEW
    Amps 100
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE SWITCH, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4 1/8 INCH W X 3 3/8 INCH D X 6 5/16 INCH H SIZE
    • 480 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 500 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • 240/480 VAC, 500 VDC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway