  • GE TED136150 N 150A 600V 3P NEW
    SKU:
    TED136150 N
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TED136150
    Product Name: GE TED136150 N 150A 600V 3P NEW
    Amps 150
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 18
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4 1/8 INCH W X 3 3/8 INCH D X 6 5/16 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 500 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • 240/480/600 VAC, 500 VDC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge