  • GE TEY3100ST12 N 100A 480V 3P NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TEY3100ST12 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TEY3100ST12
    Product Name: GE TEY3100ST12 N 100A 480V 3P NEW
    Amps 100
    Volts 480
    Poles 3
    Shunt Trip 120V
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC, MOLDED CASE TYPE
    • 3 INCH W X 3 1/16 INCH D X 5 1/4 INCH H SIZE
    • 277 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 240/277 VAC, 480 VAC STAR/277 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge