  • GE TFK236T080 U 80A 600V 3P USED
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TFK236T080 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    1.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TFK236T080
    Product Name: GE TFK236T080 U 80A 600V 3P USED
    Amps 80
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • INTERCHANGEABLE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 80 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    • F FRAME TYPE
    • INSTANTANEOUS ADJUSTMENT
    • VOLTAGE RATING 600 VAC, 250 VDC
    • TFK MODEL
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE TFK236T080 N 80A 600V 3P NEW GE TFK236T080 N 80A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: TFK236T080 N
      GE TFK236T080 N 80A 600V 3P NEW