  • GE TFK236T125 N 125A 600V 3P NEW
    SKU:
    TFK236T125 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TFK236T125
    Product Name: GE TFK236T125 N 125A 600V 3P NEW
    Amps 125
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 25K
    ** Trip Only
    • UL, CSA APPROVAL
    • 125 AMPERE CURRENT RATING
    • INSTANTANEOUS ADJUSTMENT
    • VOLTAGE RATING 600 VAC, 250 VDC
    • TFK MODEL
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE TFK236T125 N 125A 600V 3P NEW SURPLUS GE TFK236T125 N 125A 600V 3P NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: TFK236T125 NS
      GE TFK236T125 N 125A 600V 3P NEW SURPLUS
      Add to Cart
    • GE TFK236T125 U 125A 600V 3P USED GE TFK236T125 U 125A 600V 3P USED
      Quick view Details
      sku: TFK236T125 U
      GE TFK236T125 U 125A 600V 3P USED