  • GE THQB32100ST1 N 100A 240V 3P NEW
    SKU:
    THQB32100ST1 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    2.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THQB32100ST1
    Product Name: GE THQB32100ST1 N 100A 240V 3P NEW
    Amps 100
    Volts 240
    Poles 3
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 3 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AL/AQ/ALC/AQC/SPECTRA SERIES PANELBOARD, RESIDENTIAL LOAD CENTER USED ON
    • 6 TO 1/0 AWG (COPPER), 4 TO 1/0 AWG (ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL APPROVAL
    • 120 VAC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE THQB32100ST1 U 100A 240V 3P NEW GE THQB32100ST1 U 100A 240V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: THQB32100ST1 NN
      GE THQB32100ST1 U 100A 240V 3P NEW