  • GE THQD32100WL 100A 240V 2P NEW
    SKU:
    THQD32100WL N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.03 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THQD32100WL
    Product Name: GE THQD32100WL 100A 240V 2P NEW
    Model THQD32100WL
    Poles 2
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, COMMON TRIP, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4 1/8 INCH W X 2 5/8 INCH D X 6 9/16 INCH H SIZE
    • 240 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 22 KILOAMPERE INTERRUPTING RATING
    • 100 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway