  • GE TJD432Y400 400A 240V 3P 100K USED SWITCH ONLY
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TJD432Y400 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    20.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TJD432Y400
    Product Name: GE TJD432Y400 400A 240V 3P 100K USED SWITCH ONLY
    Model TJD432Y400
    Poles 3
    Amps 400
    Volts 240
    AIC 100
    Extended Description:
    • MOLDED CASE SWITCH, COMMON TRIP, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 8 1/4 INCH W X 3 13/16 INCH D X 10 1/8 INCH H SIZE
    • 240 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 22 KILOAMPERE INTERRUPTING RATING
    • 400 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway