  • GE TJJ436250WL 250A 600V 3P NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TJJ436250WL N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    18.98 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TJJ436250WL
    Product Name: GE TJJ436250WL 250A 600V 3P NEW
    Model TJJ436250WL
    Poles 3
    Amps 250
    Volts 600
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 8 1/4 INCH W X 3 13/16 INCH D X 10 1/8 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 500 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • 240/480/600 VAC, 500 VDC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway