  • GE TJK436225WL N 225A 600V 3 NEWS
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TJK436225WL NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    18.64 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TJK436225WL
    Product Name: GE TJK436225WL N 225A 600V 3 NEWS
    Amps 225
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating 30
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, FIXED THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 8 1/4 INCH W X 3 13/16 INCH D X 10 1/8 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 500 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • 240/480/600 VAC, 500 VDC VOLTAGE RATING
    ×
    Ge