  • GE TJK436Y400 N 400A 600V 3 NEW Switch Only
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TJK436Y400 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    18.87 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TJK436Y400
    Product Name: GE TJK436Y400 N 400A 600V 3 NEW Switch Only
    Amps 400
    Volts 600
    Poles 3
    AIC Rating n/a
    Extended Description:
    • MOLDED CASE SWITCH TYPE
    • 8 1/4 INCH W X 3 13/16 INCH D X 10 1/8 INCH H SIZE
    • 600 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • 250 V MAX. DC VOLTAGE RATING
    • 240/480/600 VAC, 250 VDC VOLTAGE RATING
    • 400 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Ge