  • GE TQD225NR N 225A 240V 2 N3R NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TQD225NR N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    15.54 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TQD225NR
    Product Name: GE TQD225NR N 225A 240V 2 N3R NEW
    Amps 225
    Volts 240
    Poles 2
    NEMA N3R
    Height 27"
    Width 7.5"
    Depth 4.5"
    Extended Description:
    • BREAKER TYPE
    • STEEL MATERIAL
    • 7.63 INCH W X 4.44 INCH D X 26.81 INCH H SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • SURFACE MOUNTING
    • NEMA 3R ENCLOSURE
    • 2 POLE TQD/THQD BREAKER TYPE
    • 225 AMPERE BREAKER/SWITCH CURRENT RATING
    ×
    Ge