  • GE TQD32150 U 150A 240V 3P 10K USED
    SKU:
    TQD32150 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TQD32150
    Product Name: GE TQD32150 U 150A 240V 3P 10K USED
    Amps 150
    Volts 240
    Poles 3
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, COMMON TRIP, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 4 1/8 INCH W X 2 5/8 INCH D X 6 9/16 INCH H SIZE
    • 240 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 10 KILOAMPERE INTERRUPTING RATING
    • 150 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway