  • LITTELFUSE L60030C-1C U 30A 600V USED
    Littelfuse
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    L60030C-1C U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.08 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: LITTELFUSE
    Catalog No.: L60030C-1C
    Product Name: LITTELFUSE L60030C-1C U 30A 600V USED
    Amps 30
    Volts 600
    ** 1 Pole
    Extended Description:
    • STANDARD
    • THERMOPLASTIC BODY
    • 1 POLE
    • CLASS CC FUSE
    • FUSE VOLTAGE RATING 600 V
    • FUSE CURRENT RATING 30 AMPERE
    • WIRE SIZE 6 AWG (COPPER)
    • BOX LUG TERMINAL
    • CLIP TIN PLATED COPPER ALLOY
    • APPROVAL UL, CSA
    • POWR-GARD[T], LITTELFUSE[R] BRAND
    • L60030C MODEL
    ×
    Littelfuse