  • LITTELFUSE L60030C-1PQ U 30A 600V USED
    SKU:
    L60030C-1PQ U
    Weight:
    0.09 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: LITTELFUSE
    Catalog No.: L60030C-1PQ
    Product Name: LITTELFUSE L60030C-1PQ U 30A 600V USED
    Amps 30
    Volts 600
    ** 1 Pole
    • CLASS CC FUSE
    • FUSE VOLTAGE RATING 600 V
    • FUSE CURRENT RATING 30 AMPERE
    • WIRE SIZE 10 AWG (COPPER)
    • PRESSURE PLATE WITH QUICK CONNECT TERMINAL
    ×
    Littelfuse
    ×
    Recommended
    • LITTELFUSE L60030C-1PQ N 30A 600V NEW SURPLUS LITTELFUSE L60030C-1PQ N 30A 600V NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: L60030C-1PQ NS
      LITTELFUSE L60030C-1PQ N 30A 600V NEW SURPLUS