  • SIEMENS QJ23B125 N 125A 3P 240V 10K NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QJ23B125 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: QJ23B125
    Product Name: SIEMENS QJ23B125 N 125A 3P 240V 10K NEW
    Amps 125
    Poles 3
    Volts 240
    AIC Rating 10K
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 240 VAC AT 60 HZ
    • 125 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 10000 AMPERE AT 240 VAC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    • WIRE SIZE 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM), 6 AWG TO 300 KCMIL (COPPER)
    ×
    Siemens
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway