  • MERSEN FERRAZ SHAWMUT A70QS350-4 350A 700V Class NA USED
    Mersen Ferraz Shawmut
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    A70QS350-4 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    5.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: MERSEN FERRAZ SHAWMUT
    Catalog No.: A70QS350-4
    Product Name: MERSEN FERRAZ SHAWMUT A70QS350-4 350A 700V Class NA USED
    Amps 350
    Volts 700
    AIC 200
    Class na
    Extended Description:
    • ROUND, SEMICONDUCTOR
    • 700 VAC/VDC
    • 350 AMPERE
    • INTERRUPTING RATING 200 KILOAMPERE (AC), 100 KILOAMPERE (DC)
    • BLADE TERMINAL
    • DIAMETER 1.5 INCH
    • LENGTH 5.09 INCH
    • APPROVAL UL 198L, CSA
    • AMP-TRAP[R] BRAND
    • A70QS MODEL
    ×
    Mersen Ferraz Shawmut