  • SIEMENS B212500S01 N 125A 240V 2P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    B212500S01 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    1.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: B212500S01
    Product Name: SIEMENS B212500S01 N 125A 240V 2P NEW
    Amps 125
    Volts 240
    Poles 2
    ** 120V Shunt Trip
    Extended Description:
    • BRANCH
    • 120/240 VAC
    • 125 AMPERE
    • 2 POLE
    • INTERRUPTING RATING 10 KILOAMPERE
    • BOLT ON INSTALLATION
    • USED ON BL PANELBOARD
    • INCLUDES 120 V SHUNT TRIP
    • WITH COMMON TRIP
    • SIZE 2 INCH W X 3 INCH D X 3 3/4 INCH H
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS BQ2B125 N 125A 240V 2P NEW SIEMENS BQ2B125 N 125A 240V 2P NEW
      Quick view Details
      sku: BQ2B125 N
      SIEMENS BQ2B125 N 125A 240V 2P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS QS2125 N 125A 2P 240V NEW SIEMENS QS2125 N 125A 2P 240V NEW SIEMENS QS2125 N 125A 2P 240V NEW SIEMENS QS2125 N 125A 2P 240V NEW
      Quick view Details
      sku: QS2125 N
      SIEMENS QS2125 N 125A 2P 240V NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS Q2125 N 125A 240V 2P NEW SIEMENS Q2125 N 125A 240V 2P NEW
      sku: Q2125 N
      SIEMENS Q2125 N 125A 240V 2P NEW
    • SIEMENS Q2125H N 125A 240V 2P NEW SIEMENS Q2125H N 125A 240V 2P NEW
      sku: Q2125H N
      SIEMENS Q2125H N 125A 240V 2P NEW
    • SIEMENS Q2125HH N 125A 240V 2P NEW SIEMENS Q2125HH N 125A 240V 2P NEW
      sku: Q2125HH N
      SIEMENS Q2125HH N 125A 240V 2P NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway