  • SIEMENS BQ3B020H N 20A 240V 3P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    BQ3B020H N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    2.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: BQ3B020H
    Product Name: SIEMENS BQ3B020H N 20A 240V 3P NEW
    Amps 20
    Volts 240
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • BQ FRAME
    • 240 VAC AT 60 HZ
    • 20 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 22 KILOAMPERE
    • TERMINAL LOAD LUG
    • SIZE 3 INCH W X 3 INCH D X 3-3/4 INCH H
    • BQ MODEL
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS B320HH00S01 N 20A 240V 3P NEW SIEMENS B320HH00S01 N 20A 240V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: B320HH00S01 N
      SIEMENS B320HH00S01 N 20A 240V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS Q32000S01 N 20A 240V 3P NEW SIEMENS Q32000S01 N 20A 240V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: Q32000S01 N
      SIEMENS Q32000S01 N 20A 240V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS BQ3B020 N 20A 240V 3P NEW SIEMENS BQ3B020 N 20A 240V 3P NEW
      sku: BQ3B020 N
      SIEMENS BQ3B020 N 20A 240V 3P NEW
    • SIEMENS B320 N 20A 240V 3P NEW SIEMENS B320 N 20A 240V 3P NEW
      sku: B320 N
      SIEMENS B320 N 20A 240V 3P NEW
    • SIEMENS B320H N 20A 240V 3P NEW SIEMENS B320H N 20A 240V 3P NEW
      sku: B320H N
      SIEMENS B320H N 20A 240V 3P NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway