  • SIEMENS BQ3B070H N 70A 240V 3P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    BQ3B070H N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    2.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: BQ3B070H
    Product Name: SIEMENS BQ3B070H N 70A 240V 3P NEW
    Amps 70
    Volts 240
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • BQ FRAME
    • 240 VAC AT 60 HZ
    • 70 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 22 KILOAMPERE
    • TERMINAL LOAD LUG
    • SIZE 3 INCH W X 3 INCH D X 4 INCH H
    • BQ MODEL
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS Q370H N 70A 240V 3P NEW SIEMENS Q370H N 70A 240V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: Q370H N
      SIEMENS Q370H N 70A 240V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS Q370 N 70A 240V 3P NEW SIEMENS Q370 N 70A 240V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: Q370 N
      SIEMENS Q370 N 70A 240V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS B370 N 70A 240V 3P NEW SIEMENS B370 N 70A 240V 3P NEW
      sku: B370 N
      SIEMENS B370 N 70A 240V 3P NEW
    • SIEMENS Q37000S01 N 70A 240V 3P NEW SIEMENS Q37000S01 N 70A 240V 3P NEW
      sku: Q37000S01 N
      SIEMENS Q37000S01 N 70A 240V 3P NEW
    • SIEMENS B37000S01 N 70A 240V 3P NEW SIEMENS B37000S01 N 70A 240V 3P NEW
      sku: B37000S01 N
      SIEMENS B37000S01 N 70A 240V 3P NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway