  • SIEMENS CED62B030 30A 600V 2P USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    CED62B030 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.99 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: CED62B030
    Product Name: SIEMENS CED62B030 30A 600V 2P USED
    Model CED62B030
    Poles 2
    Amps 30
    Volts 600
    Extended Description:
    • FUSELESS CURRENT LIMITING, THERMAL MAGNETIC
    • 2 POLE
    • 600 VAC, 250 VDC
    • 30 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 200 KILOAMPERE AT 240/480 VAC, 100 KILOAMPERE AT 600 VAC, 30 KILOAMPERE AT 250 VDC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    ×
    Siemens
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway