  • SIEMENS ED63B015 N 15A 600V 3P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    ED63B015 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.10 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: ED63B015
    Product Name: SIEMENS ED63B015 N 15A 600V 3P NEW
    Amps 15
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 600 VAC, 500 VDC
    • 15 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 25 KILOAMPERE AT 480 VAC, 18 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway