  • SIEMENS HED43B030 N 30A 480V 3P NEW
    SKU:
    HED43B030 N
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HED43B030
    Product Name: SIEMENS HED43B030 N 30A 480V 3P NEW
    Amps 30
    • 3 POLE
    • 480 VAC
    • 30 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 42 KILOAMPERE AT 480 VAC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    • WIRE SIZE 10 TO 1/0 AWG (ALUMINUM/COPPER)
    • SIZE 3 INCH W X 4.56 INCH D X 6.35 INCH H
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS HED43B030 N 30A 480V 3P NEW SURPLUS SIEMENS HED43B030 N 30A 480V 3P NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: HED43B030 NS
      SIEMENS HED43B030 N 30A 480V 3P NEW SURPLUS
      Add to Cart
    • SIEMENS LGG3B030L N 30A 480V 3P NEW SIEMENS LGG3B030L N 30A 480V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: LGG3B030L N
      SIEMENS LGG3B030L N 30A 480V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS ED43B030 N 30A 480V 3P NEW SIEMENS ED43B030 N 30A 480V 3P NEW
      sku: ED43B030 N
      SIEMENS ED43B030 N 30A 480V 3P NEW
    • SIEMENS CQD330 N 30A 480V 3P NEW SIEMENS CQD330 N 30A 480V 3P NEW
      sku: CQD330 N
      SIEMENS CQD330 N 30A 480V 3P NEW
    • SIEMENS LGB3B030B N 30A 480V 3P NEW SIEMENS LGB3B030B N 30A 480V 3P NEW
      sku: LGB3B030B N
      SIEMENS LGB3B030B N 30A 480V 3P NEW
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway