  • SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P NEW SURPLUS
    SKU:
    HED43B060 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HED43B060
    Product Name: SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P NEW SURPLUS
    Amps 60
    • 3 POLE
    • 480 VAC
    • 60 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 42 KILOAMPERE AT 480 VAC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P NEW SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: HED43B060 N
      SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P NEW
      Add to Cart
    • SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P USED SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P USED
      Quick view Details
      sku: HED43B060 U
      SIEMENS HED43B060 N 60A 480V 3P USED
      Add to Cart
    • SIEMENS NGG3B060L N 60A 480V 3P NEW SIEMENS NGG3B060L N 60A 480V 3P NEW
      sku: NGG3B060L N
      SIEMENS NGG3B060L N 60A 480V 3P NEW
    • SIEMENS HGB3B060B N 60A 480V 3P NEW SIEMENS HGB3B060B N 60A 480V 3P NEW
      sku: HGB3B060B N
      SIEMENS HGB3B060B N 60A 480V 3P NEW
    • SIEMENS BQD360 N 60A 480V 3P NEW SIEMENS BQD360 N 60A 480V 3P NEW
      sku: BQD360 N
      SIEMENS BQD360 N 60A 480V 3P NEW
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway