  • SIEMENS HED43B110 U 110A 480V 3P USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HED43B110 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HED43B110
    Product Name: SIEMENS HED43B110 U 110A 480V 3P USED
    Amps 110
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 480 VAC
    • 110 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 42 KILOAMPERE AT 480 VAC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    • WIRE SIZE 1 TO 2/0 AWG ALUMINUM, (3) 3 TO 3/0 AWG COPPER
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • Quick view Details
      sku: FJ63B110 U
      SIEMENS FJ63B110 U 110A 600V 3P USED
      Add to Cart
    • CUTLER HAMMER FD3110 U 110A 480V 3P USED CUTLER HAMMER FD3110 U 110A 480V 3P USED
      Quick view Details
      Cutler Hammer
      sku: FD3110 U
      CUTLER HAMMER FD3110 U 110A 480V 3P USED