  • SIEMENS HED43B125 N 125A 480V 3P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HED43B125 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HED43B125
    Product Name: SIEMENS HED43B125 N 125A 480V 3P NEW
    Amps 125
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 480 VAC
    • 125 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 42 KILOAMPERE AT 480 VAC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    • WIRE SIZE 1 TO 2/0 AWG ALUMINUM, (3) 3 TO 3/0 AWG COPPER
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS ED43B125 N 125A 480V 3P NEW SIEMENS ED43B125 N 125A 480V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: ED43B125 N
      SIEMENS ED43B125 N 125A 480V 3P NEW