  • SIEMENS HFD62B150 U 150A 600V 2P USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HFD62B150 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    11.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HFD62B150
    Product Name: SIEMENS HFD62B150 U 150A 600V 2P USED
    Amps 150
    Volts 600
    Poles 2
    Extended Description:
    • JD FRAME
    • 240 VAC AT 50/60 HZ, 250 VDC
    • 300 AMPERE AT 40 DEG C
    • 2 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 30 KILOAMPERE AT 250 VDC (UL)
    • NOT INCLUDED TERMINAL
    • SIZE 7.5 INCH W X 5.44 INCH D X 11 INCH H
    • SENTRON[R] BRAND
    ×
    Siemens