  • SIEMENS HHED62B070 N 70A 600V 2P NEWS
    SKU:
    HHED62B070 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HHED62B070
    Product Name: SIEMENS HHED62B070 N 70A 600V 2P NEWS
    Amps 70
    • 2 POLE
    • 600 VAC
    • 70 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 65 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC (UL)
    • LUG LOAD TERMINAL TERMINAL
    • WIRE SIZE 10 TO 1/0 AWG (ALUMINUM/COPPER)
    ×
    Siemens