  • SIEMENS JXD63B225 N 225A 600V 3P NEW
    SKU:
    JXD63B225 N
    Weight:
    18.15 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: JXD63B225
    Product Name: SIEMENS JXD63B225 N 225A 600V 3P NEW
    Amps 225
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • JD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 500 VDC
    • 400 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 35 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens