  • SIEMENS JXD63B400 N 400A 600V 3P NEW
    SKU:
    JXD63B400 N
    Weight:
    18.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: JXD63B400
    Product Name: SIEMENS JXD63B400 N 400A 600V 3P NEW
    Amps 400
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • ELECTRONIC, MOLDED CASE
    • SJD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ
    • 200 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 35 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC (UL)
    • TERMINAL NOT INCLUDED
    • SIZE 7.5 INCH W X 5.44 INCH D X 11 INCH H
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS JXD63B400H N 400A 600V 3P NEW SIEMENS JXD63B400H N 400A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: JXD63B400H N
      SIEMENS JXD63B400H N 400A 600V 3P NEW